• eTwinning – komunita škôl v Európe

eTwinning – nemzetközi kapcsolatok

Az eTwinning az Európai Únió által indított projekt, amely lehetőséget ad arra, hogy az iskolák  pedagógusai és diákjai együtt dolgozzanak az online térben. Iskolánk több év kihagyás után idén ismét csatlakozott egy projekthez, melynek elnevezése Nemzetközi karácsonyfa – International Christmas Tree.

A gyerekeknek 5 feladatot kell teljesíteniük. Először megismekedtünk egymással, bemutattuk az iskolát, falunkat, országunkat. Ezután következett a projekt leglátványosabb része. A gyerekekkel karácsonyi díszeket, üdvözlőlapokat készítettünk, majd  elküldtük a résztvevő iskolákba. Miután minden ajándék megérkezett, a díszek felkerültek a karácsonyfánkra. A következőkben a gyerkek bemutatták a szlovák és magyar karácsonyi szokásokat, karácsonyi énekeket.           Az újévi feladat pedig egy közös szakácskönyv összeállítása lesz, amely a tipikus karácsonyi ételek, édességek receptjeit tartalmazza. Az egyes bemutatók angol nyelven készülnek, így nemcsak betekintést nyerünk egymás karácsonyi szokásaiba, hanem az idegen nyelvi kommunikációt, íráskészséget is fejelsztjük.
                   A projektben összesen 7 iskola vesz részt Portugáliából, Franciaországból, Spanyolországból, Lengyelországból, Romániából és Szlovákiából. Iskolánkat a 7., 8. és a 9. osztály képviseli.